وبلاگ ۱ نوار کناری راست


آینده امنیت شبکه چیست؟

بازار فن آوری شبکه و امنیت در حال افزایش است که شرکت ها نسبت به بسته های ورودی و خروجی در سراسر موانع شبکه آگاهی بیشتری پیدا می کنند. نرم افزارهای مخرب یکی از موثرترین راه ها برای هکرها برای وارد کردن امنیت شبکه شرکت ها بوده است. آنها اغلب با برنامه های دیگر همراه هستند یا به عنوان ماکرو به پرونده های ورودی وصل می شوند. آسیب پذیری در یک سیستم عامل و نرم افزار همچنین منجر به آلودگی سیستم توسط بدافزار می شود.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد رایانه خود را به طور مداوم در حال اجرا می گذرانند ، احتمال حمله توسط بدافزارهای دارای حافظه مقیم افزایش یافته است که تشخیص آنها از نظر پزشکی دشوار است.

)حملات DDoS توزیع انکار سرویس) در حال حاضر با چندین سیستم به خطر افتاده ، مانند بوته هایی که پهنای باند سیستم هدف را سیل می کنند ، شایع تر شده است.

طبق پیش بینی شاخص صفحه نمایش بصری سیسکو ، تعداد دستگاههای متصل به شبکه IP تا سال ۲۰۲۰ به ۲۶ میلیارد خواهد رسید. دسترسی به اینترنت اشیاء در شبکه های شرکت های بزرگ بصورت نمایی افزایش می یابد و منجر به افزایش ریسک امنیتی می شود.

مزایای محاسبات ابری بسیار است ، اما امنیت داده های قرار داده شده روی ابر هنوز یک نگرانی اساسی است. با توجه به اینکه بسیاری از سازمان ها اکنون در ابر فعالیت می کنند ، نیاز به ممیزی مستقر در بطور منظم وجود دارد. همچنین سازمان ها برای جلوگیری از نقض شبکه در ابرباید شیوه های امنیتی خود را در ابر بهبود بخشند.

فایروال ها و سایر راه حلهای امنیتی سنتی شبکه تا زمانی که ایمیل و وب بیشترین ترافیک شبکه را تشکیل می دهند موثر هستند. امروز ، نیاز به راه حل های امنیتی شبکه نسل بعدی وجود دارد که بتوانند همه آنچه را که وارد ترافیک شبکه می شود ، نظارت و فیلتر کنند.


هک کردن چیست؟

اصطلاح هک و هکر در جامعه طوری جا افتاده که با شنیدن نام هکر، همیشه فردی مخرب و سارق اطلاعات را در ذهن تداعی می کند. اما در واقع این چنین نیست. عمل هک، همیشه برای سرقت اطلاعات انجام نمی شود. گاهی ممکن مدیر امنیتی یک شبکه بزرگ،‌خودش نقش هکر را ایفا کند تا از امنیت سیستم های متصل به شبکه اش اطمینان حاصل نماید. هکرها انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

هکر کلاه سفید

این نوع از هکرها معمولا متخصصین شبکه و امنیت بوده و وظیفه اصلی آن ها نشان دادن نقاط ضعف و قوت سیستم می باشد. بسیاری از هکرهای کلاه سفید در شرکت های بزرگ امنیتی و شبکه ای نظیر مایکروسافت، گوگل و سیسکو در سمت های حساس سازمانی مشغول به کار هستند.

هکرهای کلاه سیاه

این هکرها دقیقا در مقابل هکرهای کلاه سفید قرار می گیرند و هدف اصلیشان نفوذ به سیستم ها، سرقت اطلاعات کاربران و سازمان ها و در نهایت از کار انداختن سیستم ها به هر طریقی می باشد. اعمال این افراد بزرگترین صدمات را به سیستم ها و سازمان ها وارد می کند که نشان از قدرت بالای برنامه نویسی و دانش رایانه ای آن ها می دهد را به راحتی می توان با جستجو بدست آورد. برنامه هایی نظیر برنامه هک تلگرام، هک اینستاگرام، هک ایمو و واتس آپ که گاهی به سادگی و گاهی با برنامه نویسی های سخت و طاقت فرسا انجام می شود، نمونه های مختلفی از کارهای هکر های کلاه سیاه می باشند.

هکر کلاه خاکستری

هکرهای کلاه خاکستری همانطور که از نامشان پیداست، معمولا اهدافشان چیزی بین اهداف هکرهای کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد. مثالی که می توان از کار این هکر ها زد، هک کردن اکثر سایت های مخرب و تبلیغاتی گروه تکفیری داعش می باشد که نمی توان آن را بخاطر اینکه عمل هک می باشد، ناپسند دانست.

هکر کلاه صورتی

این هکرها که معمولا بازه سنی ۱۵ تا ۲۵ سال را شامل می شوند، دانش چندانی از هک نداشته و صرفا برای نشان دادن قدرت خود با استفاده از برنامه های از پیش نوشته شده توسط هکرهای مطرح شده در مباحث قبل، اقدام به هک سایت های آسیب پذیر و افراد می کنند.

کراکر

در کشور ما که معمولا قوانین مربوط به حق کپی رایت، رعایت نمی شود، بسیاری از ما با واژه کرک (Crack) آشنا می باشیم. در حقیقت کراکر ها نوعی از هکرهای کلاه سیاه می باشند که هدفشان صرفا دستکاری برنامه هایی است که برای استفاده از آن ها نیاز به پرداخت وجه می باشد. این افراد برنامه های پولی را دستکاری کرده و کاری می کنند که بتوان از این برنامه ها به رایگان استفاده نمود


کارشناسان از مختل شدن اینترنت 5g با قاب گوشی خبر دادند .

دانلودهای مشکوک گوگل کروم رصد شده و با آن ها مقابله می شود

مشکل امنیتی فیس بوک کودکان | نگرانی های جدید برای والدین

از حدود سال ۲۰۱۷ میلادی فیس بوک با طراحی اپلیکیشنی با هدف ایجاد چت های گروهی خردسالان با افرادی آشنا و تایید شده از جانب والدین آن ها به نام پیام رسان Messenger kids فیس بوک، سعی کرد بستری را فراهم سازد تا علاوه بر حضور امن کودکان در فضای مجازی و معاشرت آن ها با اشخاص مجاز، سبب اطمینان خاطر خانواده ها برای رصد کردن محدوده ی ارتباطی فرزندانشان شود. حالا اما مشکل امنیتی فیس بوک کودکان به عنوان معضل جدیدی فضای این شبکه مجازی را تحت شعاع قرار داده که گریبانگیر کودکان کاربر اپ طراحی شده توسط فیس بوک و همچنین والدین آن ها شده است.

مشکل امنیتی فیس بوک کودکان

این اپ که در اصل به منظور ارتباط گرفتن کودکان با اشخاص آشنا از طریق فیس بوک در اختیار آن ها قرار گرفته بود، حالا دچار مشکلاتی در زمینه امنیتی شده است.

این ایراد امنیتی سبب شده است که بچه ها به گروه هایی وارد شوند که در آن امکان ارتباط گرفتن و معاشرت با اشخاص غریبه که از جانب والدین این کودکان برای رابطه برقرار کردن با آن ها مورد تایید نیستند، فراهم شود.

مشکل امنیتی فیس بوک کودکان

این مسنجر فیس بوک که در اصل برای کاستن از نگرانی های والدین برای جزئیات ارتباطات فرزندانشان در فضای مجازی روی کار آمده بود و ارتباطات کودکان را در این برنامه ارتباط جمعی محدود می کرد، حالا با وجود چنین نقصی موجبات اضطراب خانواده ها را فراهم نموده است.


مدیریت نوین چیست و اصول مدیریت نوین جهت کنترل کارمندان و رسیدن به موفقیت در کار کدامند؟

تعریف مدیریت نوین

تعریف مدیریت شامل اعمالی است که یک مدیر موفق بایستی توانایی پوشش دادن همه این موارد را داشته باشد، مدیریت شامل توانایی برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل مجموعه در جهت رسیدن به هدف سازمان می باشد. مهم نیست شما مدیر چه رده ای باشید، همه مدیران باید این اصول را به خوبی بلد بوده و در مدیریت زیردستان و ارائه کار درست به رده های بالاتر تلاش کنند. اما انجام وظایف مدیریتی تعریف شده برای موفقیت در مشاغل رقابتی دنیای امروز کافی نیست. در این مطلب برخی از مهمترین روش های مدیریت نوین که بکارگیری آن ها به شما کمک می کند تا نسبت به رقبای خود پیشی بگیرید و به بالاترین سطح کیفی برسید را معرفی می کنیم.

مدیریت نوین به معنای استفاده از رویکردهای مدیریتی با توجه به شرایط فعلی دنیا از نظر اجتماعی، اقتصادی و … می باشد. مدیریت نوین چیزی فراتر از تعریف مدیریت که همه مدیران رده های مختلف بایستی به آن توجه کنند می باشد، در مدیریت نوین شما باید راهکارهای برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترلی که از طریق تجربه و تحصیل به دست آورده اید را با توجه به وضعیت فعلی و در نظر گرفتن فعالیت های سایر رقبا و همچنین چالش هایی که ممکن است در آینده بر سر کارتان قرار گیرد بکار بگیرید.

مدیریت نوین

مدیریت نوین به نحوه برقراری ارتباط درست با همکاران، زیردستان، مشتریان و … برمی گردد.

در عصر حاضر که هر برند یا شرکتی رقبای سخت کوش زیادی دارند راز موفقیت و برتری یک شرکت یا سازمان نسبت به بقیه رقبا مدیریت اصولی تر و توجه به سبک مدیریت نوین در جهان می باشد. در ادامه روش ها و اصول مدیریتی نوین که برخی از آن ها مخالف با عقاید فعلی شما هستند ارائه شده است. با بکارگیری این اصول مدیریت نوین رضایت شما و سایر کارکنان مجموعه از روند کار بالاتر رفته و در نتیجه مشتریان شما رضایت خاطر بیشتری خواهند داشت.

روش های مدیریت نوین

مدیران خلاق و مدیرانی که از تغییر دادن خودشان ترسی ندارند قطعا پتانسیل بیشتری برای پیشرفت خود و در نتیجه پیشرفت و توسعه کار مجموعه دارند. عصر حاضر عصر تغییر و تحول است، چه بسیار مشاغلی که دستخوش تغییری در روند کاری قرار گرفته و به فاصله فاحشی نسبت به رقیبان خود رسیده اند و چه بسیار مدیرانی با در نظر گرفتن یک خط فکری ثابت از رقیبان خود بازمانده اند.

اولویت اصلی مشتری و کارمندان هستند

اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق بوده و مدیریت آگاهانه ای داشته باشید سعی کنید به خود به چشم یک مشتری نگاه کنید، یعنی اینکه توجه داشته باشید که یک مشتری دقیقا چه چیزی می خواهد و چه چالش هایی بین درخواست مشتری تا خدمات شما وجود دارد. همچنین باید توجه کنید که اولویت دوم پس از مشتریان کارمندان شما هستند.

مدیریت نوین

مدیریت ارتباط با مشتری و تکریم ارباب رجوع در مدیران و تیم کاری تحت مدیریت از عوامل موفقیت در هر کسب و کاری است.

در مدیریت مدرن بیان می شود که احساس خوشنودی بوجود آمده در کارکنان نسبت به محل کارشان بیشترین تاثیر را در پیشرفت کار دارد، همچنین ایده ها و نظراتی که برخی کارمندان ارائه می دهند بخش هایی از صورت مسئله را پررنگ می کند که از نظر شما دور بوده است و احتمال زیادی دارد که دریچه ای متفاوت در نگاه شما به مسئله ایجاد شود.

مدیران موفق تنها کار نمی کنند

برای اینکه بخواهید بهترین مدیریت را داشته باشید باید بگوییم راز این موفقیت در کنار گذاشتن کار تکی است. شاید با خود بگویید معنای مدیریت همین کنترل گروه خاصی است اما منظور من چیز دیگری است. مدیریت نوین استفاده از نظرات کارمندان و سایر مدیران میانی را در بر دارد، به این ترتیب به عنوان یک مدیر هنگامی واجد صفت مدیریت می شوید که از استبداد رأی در تصمیم گیری نهایی دست برداشته و فرآیند تصمیم گیری را در چانه زنی با سایر ایده های مطرح شده از سوی کارمندان پیش ببرید.

مدیریت مدرن

انجام تمام مسئولیت ها به صورت منفرد بر ضد اصول مدیریت مدرن می باشد.

مدیران موفقی همچون زاکر برگ و بیل گیتس از همین راهکار استفاده کرده اند و از این طریق عنوان باهوش ترین مدیران در دنیا را کسب کرده اند. این افراد مشاوران متعدد و باتجربه ای دارند و از همه مهم تر به حرف و توصیه های آنها گوش فرا می دهند.

تقویت بخش بازاریابی و تبلیغات

ارائه خدمات یا محصول خوب تنها بخشی از کار است، در بازار رقابت امروزه تبلیغات اهمیت فوق العاده ای دارند. البته بسیاری از افراد  نیز به تبلیغات کاذب پرداخته و با صرف هزینه های بالایی در بخش بازاریابی به بزرگ جلوه دادن کار خود می پردازند که البته پس از مدتی نیز دستشان برای همه رو می شود.

مدیریت نوین

تبلیغات موثر از عوامل پیشرفت در مدیریت نوین مشاغل می باشد.

با توجه به اینکه مشاغل امروزه تبلیغات را عامل اساسی در پسند مردم و انتخاب محصول می دانند سعی کنید به این بخش اهمیت ویژه ای دهید. برخی روش های جدید دیگری نیز هستند که با توجه به کشش مردم به آن ها اهمیت بیشتری از دید تولید کنندگان و خدمات دهندگان پیدا می کنند. تولید محتوای موثر، تبلیغات در رسانه های گوناگون و تقویت حرفه بازاریابان از بخش هایی هستند که باید به آن ها توجه کنید.

ارتباط موثر با کارکنان

روش های ارتباط گرفتن مدیران با کارکنانشان متنوعند، برای مثال برخی مدیران کارمندانشان را در حضور جمع تحقیر می کنند، یا اینکه به راحتی آن ها را نادیده می گیرند، این تنبیه در رابطه با ایراد کار کارکنان شاید در کوتاه مدت تاثیر داشته باشد اما در بلند مدت تاثیر بدی خواهد داشت.

برخی دیگر از مدیران تنها کاری که می کنند تشویق کارمندان و هماهنگ بودن با روحیات کارمندان است که این کار نیز واقعا کار اشتباهی است چرا که این افراد در صورت بجود آمدن مشکل از طرف کارمند قدرت گوشزد کردن به او را ندارند، برقراری ارتباط صمیمی و خصوصی با کارمندان نیز باعث بروز چنین مشکلی می شود.

مدیریت نوین

یکی از مهم ترین مسائل مطرح در مدیریت نوین داشتن ارتباط استاندارد با کارکنان و در نتیجه بازدهی بالای کار حاصل از رضایت کارمندان می باشد.

مدیریت مدرن اصول مدیریت کارمندان را اینگونه می داند: مدیر موفق کسی است که فروتن و کمک‌رسان باشد، بلافاصله به کمک افراد رفته، ‌آنها را در جمع تشویق کرده و تنبیه را به طور خصوصی انجام دهد، مهم‌تر از همه شخصاً قضاوت نکرده و بر اساس آن رفتار نکند. در مواقع لازم مشخص کند که اشکال یا اشتباهات به وجود آمده به ایرادات شخصیتی افراد ربطی نداشته و حتی تجربیات شخصی خود در مسائل مشابه را با کارمندان در میان بگذارد.

کنترل قوی کارمندان

بهره گیری از روش های روز مدیریتی برای مدیریت محیط کار و کنترل پیشرفت سیر کاری نکته بسیار مهمی در مدیریت نوین است. بسیار مهم است که شما به عنوان یک مدیر شایسته از جزئیات محدوده مدیریتی خود آگاهی داشته باشید. نرم افزارها و برنامه های بسیار قوی برای مدیریت محل کار و کارمندان در سراسر دنیا به وجود آمده اند که از جدیدترین تکنولوژی های روز در این امر استفاده می کنند.

سامانه کارمند کنترل یکی از این ابزارها می باشد که توسط جمعی از متخصصین کشورمان ایجاد شده است و با کنترل کامپیوتر و سایر منابع سازمان به کنترل کارمندان پرداخته و شما با استفاده از آن می توانید مدیریت نوین و موثرتری را در جهت بهبود کارها استفاده کنید.