مشکل امنیتی فیس بوک کودکان | نگرانی های جدید برای والدین

مشکل امنیتی فیس بوک کودکان | نگرانی های جدید برای والدین

از حدود سال ۲۰۱۷ میلادی فیس بوک با طراحی اپلیکیشنی با هدف ایجاد چت های گروهی خردسالان با افرادی آشنا و تایید شده از جانب والدین آن ها به نام پیام رسان Messenger kids فیس بوک، سعی کرد بستری را فراهم سازد تا علاوه بر حضور امن کودکان در فضای مجازی و معاشرت آن ها با اشخاص مجاز، سبب اطمینان خاطر خانواده ها برای رصد کردن محدوده ی ارتباطی فرزندانشان شود. حالا اما مشکل امنیتی فیس بوک کودکان به عنوان معضل جدیدی فضای این شبکه مجازی را تحت شعاع قرار داده که گریبانگیر کودکان کاربر اپ طراحی شده توسط فیس بوک و همچنین والدین آن ها شده است.

مشکل امنیتی فیس بوک کودکان

این اپ که در اصل به منظور ارتباط گرفتن کودکان با اشخاص آشنا از طریق فیس بوک در اختیار آن ها قرار گرفته بود، حالا دچار مشکلاتی در زمینه امنیتی شده است.

این ایراد امنیتی سبب شده است که بچه ها به گروه هایی وارد شوند که در آن امکان ارتباط گرفتن و معاشرت با اشخاص غریبه که از جانب والدین این کودکان برای رابطه برقرار کردن با آن ها مورد تایید نیستند، فراهم شود.

مشکل امنیتی فیس بوک کودکان

این مسنجر فیس بوک که در اصل برای کاستن از نگرانی های والدین برای جزئیات ارتباطات فرزندانشان در فضای مجازی روی کار آمده بود و ارتباطات کودکان را در این برنامه ارتباط جمعی محدود می کرد، حالا با وجود چنین نقصی موجبات اضطراب خانواده ها را فراهم نموده است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *